Polewa krówka

Jeśli masz w domu cukierki krówki, iryski lub toffi, które z jakichś powodów nie zostały zjedzone w porę, to nic straconego. Można je jeszcze wykorzystać :)

Polewa krówka – składniki:

Babeczka i polewa krówka

Babeczka z polewą krówka

– 12 krówek (może być więcej, nie muszą być pierwszej świeżości),

– 1/2 szklanki mleka,

– 2 łyżki stołowe margaryny,

– cukier waniliowy
Wykonanie:
Krówki można pokroić lub przełamać na połowę, wrzucić do rondelka dodać margarynę, mleko i cukier waniliowy. Gotować aż krówki się rozpuszczą i masa zgęstnieje – zajmie to co najmniej jakieś 20 minut. Należy przez cały czas mieszać aby nie przypalić garnka. Po wystudzeniu masa tężeje, gdy jest jeszcze ciepła można nią polać ciasto albo przełożyć suche wafle.
Oczywiście polewa krówka może być wykonana na wiele sposobów, to jedna z moich oszczędnościowych propozycji na zagospodarowanie starych cukierków krówek lub toffi.

Opublikowano w kategorii Desery.

2 thoughts on “Polewa krówka

  1. Moja mama robi masę krowkowa gotuje mleko skondensowane w puszce. Wstawia puszkę do garnka z woda. Masa jest świetna do wafli, można dodać kakao lub kawę rozpuszczalna to wychodzi kapuczino ;) oczywiście po otwarciu puszki po ugotowaniu :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>